Energia
Cél, hogy 2030-ra globális szinten megtriplázzuk a megújuló forrásból származó áramtermelés mennyiségét, ezzel is felhívva a figyelmet arra, hogy bolygónkon mennyi bőséges és kifogyhatatlan energiaforrás létezik, úgy, mint a nap-, víz- és geotermikus energia. A megújuló energia ország- és politikai határokon való átívelése általános vonzerőt jelez a technológiában. Rengeteg példát sorakoztathatunk fel a nagyvilágból, ezek közül néhány:
- Az Egyesült Államokban az olajtermeléséről elhíresült Texas mostmár az ország vezető szélenergia-termelője.
- Szintén Amerikában és szintén az olajiparhoz szükséges fúrótechnológia segítségével tudtak vezető pozíciót elérni a geotermikus energia kiaknázásának terén is.
- Uruguay, egy állam, ami sokáig hatalmas függésben volt áramimport-szükségletei miatt, enerigafelhasználásának 98%-át már maga állítja elő megújuló forrásokból.
- Kína szintén célul tűzte ki, hogy 2030-ra saját energiaszükségleteinek felét megújuló forrásból biztosítja.
- Brazília áramtermelésének 68%-a származik vízerőművekből, míg Dánia esetében 50%-ot tesznek ki a szélturbinák.
Az elmúlt évtizedben, 2010 és 2020 között a napelemek ára drasztikusan csökkent és egyes területeken akár a 93%-ot is elérte.

Emberek
A megújuló és olcsó energia globálisan lehetőséget teremt a gazdasági növekedésre – munkahelyeket hoz létre, sőt az egyének egészségét is védheti. A Föld napjáért felelős szervezet szerint most először tartunk ott történelmünk során, hogy gyakorlatilag korlátlan mennyiségű olcsó energiával lássuk el a világot, ezzel sokaknak emelve az életszínvonalát és visszaszorítva a szegénységet. Valamint, ha a fosszilis energiahordozók elégetése helyett megújuló forrásból termeljük az elektromos áramot, amit felhasználunk, azzal rengeteg égéstermék nem kerül a légkörbe olyan betegségek kialakulásának gyakoriságát csökkentve, mint mondjuk az asztma. A nők ráadásul jobban ki is vannak téve a légszennyezés káros hatásainak, ami miatt nagyobb eséllyel lép fel náluk emlőrák és különböző termékenységi problémák. A vízszennyezés csökkentése magával hozza a tisztább vizet és ezáltal a kevesebb ilyen úton terjedő fertőzést. Sőt, az előbb felvázolt kevesebb megbetegedés enyhít is valamelyest az egészségügyi rendszerek terhelésén globálisan.
Mindezen felül az üzleti világban is meghatározó irányvonalat képvisel a megújuló energia kiaknázása. Az ezzel foglalkozó iparág 2023-ban globálisan 1,21 billió amerikai dollárt ért (12 darab nulla!) és 2030-ig évi 17,2%-os növekedést várnak az elemzők. Ezen felül 14 millió új munkahely megteremtését és más iparágakon (mint a mezőgazdaság vagy a szállítmányozás) átívelő innovációkat is jósolják ennek a területnek.

Bolygó
Mint korábban is említettük, a megújuló energia használatával kevesebb fosszilis üzemanyagot égetünk el. Ha pedig kevesebbet égetünk, akkor értelemszerűen kevesebb égéstermék is jut a levegőbe. Tehát az így felszabaduló üvegházhatású gázok kisebb mennyisége a klímaváltozás és globális felmelegedés problémáit is segít kezelni. A példa kedvéért az Egyesült Államokban az olajipar az ország energiatermeléssel kapcsolatos kibocsátásainak 46%-áért felelt 2023-ban.


A Föld napja vállalati perspektívából
GEO: A Föld napja
Forrás:
https://www.earthday.org/our-power-our-planet/
https://www.earthday.org/earth-day-2025-our-power-our-planet/
https://www.eia.gov/energyexplained/energy-and-the-environment/where-greenhouse-gases-come-from.php
https://www.grandviewresearch.com/industry-analysis/renewable-energy-market
https://www.irena.org/-/media/Files/IRENA/Agency/Publication/2021/Jun/IRENA_Power_Generation_Costs_2020.pdf