Mi szerettél volna lenni gyerekkorodban?
Az óvodai naplómban még az állt, hogy állatorvos szerettem volna lenni, de ezt hamar elfelejtettem és iskolás éveim alatt, végig bennem volt a kérdés, hogy mi szeretnék lenni. Nem volt határozott elképzelésem. Viszont abban biztos voltam, hogy olyan hivatást szeretnék, ami túlmutat egy egyszerű munkán, aminek hatása és értéke van.
Mi volt az a meghatározó élmény, ami ahhoz vezetett, hogy fenntarthatóság lett a hivatásod?
Nem tudok kiemelni egyetlen konkrét, mindent megváltoztató élményt, sokkal inkább egy fokozatos felismerésről van szó. Ahogy jobban megismertem önmagam, úgy kezdett körvonalazódni bennem, hogy mik azok az értékek, amelyek valóban fontosak számomra a munkámban és a magánéletemben egyaránt. Így azt mondanám, hogy az értékeim mélyebb megismerése vezetett oda, hogy a fenntarthatósággal szeretnék hivatásszerűen foglalkozni.
Mióta foglalkozol a témával?
A fenntarthatóság témája már gyerekkorom óta jelen van az életemben. Szüleim egészen fiatal koromtól kezdve arra neveltek, hogy felelősségteljesen bánjak a környezetemmel. Nálunk természetes volt a szelektív hulladékgyűjtés, az újrahasznosítás és az, hogy odafigyeljünk a fogyasztási szokásainkra. Gyermekként elsősorban a fenntarthatóság környezeti oldalával találkoztam, de tanulmányaim során fokozatosan megértettem, hogy ez a téma ennél jóval összetettebb. Felismertem, hogy nemcsak magánemberként, hanem egy vállalat tagjaként is komoly felelősségünk és lehetőségünk van a fenntartható működés előmozdítására, ezért szerettem volna egy olyan munkahelyen dolgozni, ahol erre lehetőségem van.
Mit tartasz a legnagyobb szakmai sikerednek?
Szakmai pályafutásom eddigi legnagyobb sikerének egy négy alkalmas rendezvénysorozat teljes körű lebonyolítását tartom, amelyet az első kreatív ötleteléstől kezdve a moderáláson át egészen az utánkövetésig koordináltam. A Konzultációs napok célja az volt, hogy kezdő vállalkozóknak és vállalkozni vágyóknak nyújtsunk segítséget üzleti kihívásaik megoldásában, tapasztalt szakértők bevonásával. A sorozat során több mint 120 vállalkozónak tudtunk segíteni.
Mi a következő szakmai célkitűzésed?
A következő szakmai célkitűzésem, hogy jobban belelássak, majd fokozatosan elmélyedjek a fenntarthatósági tanácsadás területén. Úgy érzem, a pontosabb célok és irányok akkor fognak igazán kirajzolódni, amikor már benne leszek a napi munkában, tapasztalatot szerzek, és látom, mely területek állnak hozzám a legközelebb.
Magánemberként mit teszel a fenntarthatóságért?
Igyekszem a fenntarthatóságra törekedni a mindennapok során. Szelektíven gyűjtöm a hulladékot, vásárláskor saját vászontáskát használok, hétvégente piacon vásárolok. Törekszem arra, hogy csak azt vegyem meg, amire valóban szükségem van, és ha tehetem, használt ruhát választok új helyett. Ezek mellett pedig a közlekedésben is törekszem a környezetkímélő megoldásokra: legtöbbször gyalog vagy tömegközlekedéssel járok.
Mire vagy legbüszkébb az életedben?
A legbüszkébb az életemben a szüleimre vagyok. Arra, hogy mindent megtettek azért, hogy kiegyensúlyozott és boldog gyermekkort tudjanak biztosítani nekem és a testvéremnek. Úgy gondolom, hogy az élet kihívásait könnyebben veheti az ember, ha mögötte mindvégig ott vár egy biztos háttér, akikre bármikor számíthat. A szüleim nekem ezt adták meg gyerekkoromban és töretlenül biztosítják most is, amiért nagyon hálás vagyok.
Mi az a három dolog, amit a barátaid mondanának rólad?
Szorgalmas, precíz és jószívű.
Melyik a 3 legrosszabb tulajdonságod?
Hajlamos vagyok a negatív oldalát nézni a történéseknek.
A precizitás miatt néha a hatékonyság háttérbe kerül.
Sokat stresszelek.
Mi az, ami igazán kikapcsol?
Nyári hétvégék Balatonon a családommal, amikor csak annyi a feladat, hogy jól érezzük magunkat és olvassak egy jó könyvet.
Triniti, üdv a planetfanatikusok között. A csapat többi tagjának bemutatkozói itt olvashatók.